22 jun Forenzički susreti u Foči
Predstavnici naše Bolnice učestvovali su na Međunarodnom simpozijumu „Forenzički susreti”, koji je održan u Foči 19. i 20. juna 2026. godine, u organizaciji Medicinskog fakulteta Foča i Pravnog fakulteta Univerziteta u Istočnom Sarajevu. Ovogodišnja tema simpozijuma bila je „Maloljetnici kao žrtve nasilja i kao učinioci krivičnih djela”, sa ciljem multidisciplinarne razmjene znanja i iskustava u oblasti zaštite djece i adolescenata, prevencije nasilja, viktimologije, maloljetničke delinkvencije i krivičnopravnog tretmana maloljetnika.
Poseban doprinos simpozijumu dao je direktor naše ustanove, prim. dr Jovo Đedović spec.psihijatrije, koji je održao predavanje na temu: „Adolescenti kao žrtve zlostavljanja članova porodice sa narcističkim poremećajem ličnosti – prikaz serije slučajeva”. Učešće na ovom značajnom naučno-stručnom skupu uzeli su i naši psihijatri: dr Boris Ćorić, dr Sandra Vlahović i dr Ana Stanković. Prisustvo naših stručnjaka na ovakvim događajima potvrđuje kontinuiranu posvećenost Bolnice stručnom usavršavanju, razmjeni iskustava i jačanju multidisciplinarnog pristupa u zaštiti mentalnog zdravlja djece, adolescenata i svih osjetljivih kategorija društva.
ZU Specijalna bolnica za psihijatriju Dobrota Kotor nastavlja da razvija profesionalnu saradnju sa relevantnim zdravstvenim, akademskim i pravosudnim institucijama u regionu, sa ciljem unapređenja kvaliteta liječenja, prevencije i zaštite mentalnog zdravlja.


